شاید شما هم به دنبال بهترین آرایشگاه زنانه شیراز برای رنگ کردن موهای خود باشید. خوشبختانه از لحاظ تعدد، مراکز رنگ مو شیراز در جایگاه مناسبی قرار دارند. اما ترجیح دادیم به‌جای معرفی مراکزی که خدمت رنگ مو را ارائه می‌دهند، بیشتر در مورد ماهیت رنگ مو صحبت کنیم.

انواع رنگ مو از لحاظ ماندگاری

مراکز رنگ مو شیراز موهای مشتریان را بسته به سلیقه شخصی آنها به‌گونه‌ای آرایش می‌کنند که بین چند روز تا بیش از 1 ماه در همان رنگ باقی بماند. با هم انواع رنگ مو از لحاظ ماندگاری را مرور می‌کنیم:

رنگ مو دائم

این مدل رنگ مو برای مدت چند ماه بدون تغییر روی موهای شما باقی می‌مانند. اگر به یکی از آرایشگاه‌ها برای رنگ کردن موهای خود مراجعه کنید، بنا به نیاز شما احتمالاً یکی از این گزینه‌ها را به شما پیشنهاد خواهند کرد:

رنگ مو پایه شماره یک و دو

این نوع رنگ بیشتر انتخاب افرادی است که قصد پوشاندن موهای سفید خود را دارند. در میان مراکز رنگ مو شیراز، این نوع رنگ تیره‌ترین رنگ محسوب می‌شود.

رنگ مو پایه شماره سه

اگر رنگ موی استفاده شده در آرایشگاهی مانند آرایشگاه عروس جواهریه شیراز کمی روشن‌تر از رنگ موی قبلی باشد، این رنگ را با عنوان رنگ شماره 3 به شما معرفی خواهند کرد.

رنگ مو پایه شماره چهار، پنج و شش

اگر موهای شما از طیف‌های مختلف رنگ قهوه‌ای است، بهتر است برای موهای خود از رنگ‌های پایه بین 4 تا 6 استفاده کنید.

رنگ مو پایه شماره هفت، هشت و نه

در آرایشگاه‌ها از رنگ موی 7، 8 و 9 برای مشتریانی که قصد مش کردن موهای خود را دارند، استفاده می‌کنند. ازآنجاکه مش کردن موها با رنگ‌‌های تیره مرسوم نیست، طیف رنگی این محدوده کاملاً قابل تشخیص است.

رنگ مو موقت

همان‌طور که از نام این نوع رنگ مو مشخص است، مقاومت این رنگ موها چندان زیاد نیست. به‌طورکلی مدت‌زمان مقاومت این رنگ موها فاصله بین 2 استحمام است. از دیگر ویژگی‌های این نوع رنگ مو، می‌توان به درخشان‌تر و البته روشن‌تر شدن رنگ موهای مشتریان اشاره کرد. این نوع رنگ مو نیز در مراکز رنگ مو شیراز خود به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند:

رنگ مو موقت غلیظ

این رنگ‌ها را می‎توان در طیف 4 یا نهایت 5 طیف رنگی اول قرار داد. به عبارتی این رنگ‌ها نسبت به رنگ‌های رقیق تیره‌تر هستند.

رنگ مو شیراز

رنگ مو موقت رقیق

هر چه رنگ مو رقیق‌تر باشد، رنگ آن روشن‌تر است. همچنین به علت رقیق بودن رنگ‌، ممکن است لباس یا حتی قسمتی از بدن شما نیز رنگی شود. بنابراین حتماً در زمان مراجعه به آرایشگاه عروس لبنان یا سایر آرایشگاه‌های شیراز، حتماً موارد احتیاطی را مدنظر قرار دهید. البته احتمالاً این نوع رنگ مو در شیراز طرف‌داران بی‌شماری داشته باشد. دلیل این موضوع نیز آسانی رنگ کردن مو با این شیوه است. برای این کار کافی است موهای خود را به رنگ موردنظر آغشته کنید و سپس اقدام به شانه نمودن گیسوان خود کنید. به همین سادگی موهای شما به بهترین شکل ممکن، رنگ خواهند شد.

رنگ مو نیمه موقت

رنگ مو موقت شیوه‌ای در زمینه رنگ مو در شیراز و سایر شهرهاست که آن را می‌توان نقطه تعادل بین رنگ مو دائمی و موقت دانست. در این شیوه، دوام رنگ نه آن‌قدر کم است که با یک‌بار استحمام از بین برود و نه آن‌قدر زیاد است که تا چند ماه روی موهای شما جا خوش کنند. بنابراین اگر در سال کمتر از انگشتان یک دست به ارایشگاه مراجعه می‌کنید، بد نیست رنگ مو نیمه موقت را نیز امتحان کنید. ذکر این نکته لازم است که در این شیوه رنگ کردن مو از رنگ‌های پایه 1 تا 3 که پررنگ هستند استفاده می‌شود.

حال که با انواع رنگ مو آشنا شدیم، بهتر است با برخی از اصطلاحات مشهور در این زمینه نیز آشنا شویم. خاطرنشان می‌شود که ممکن است برخی از این اصطلاحات با موارد ذکر شده یکسان باشد.

تکنیک‌های اجرای رنگ مو شیراز

در هنگام ارائه خدمت رنگ مو در شیراز یکی از این تکنیک‌ها برای شما اجرا می‌شود. در ادامه برخی از اصطلاحات رایج در زمینه رنگ مو را مرور می‌کنیم.

ترتیب قرارگیری این اسامی صرفاً بر اساس حروف الفبا است و به نشانه برتری هیچ‌کدام به یکدیگر نیست.

آمبره

در این تکنیک محبوب، رنگ ریشه مو از انتهای آن تیره‌تر است. در این تکنیک به تکنیک سایه نیز مشهور است، سایه‌های ایجاد شده به رنگ مو، رنگ پوست و آیتم‌های دیگری بستگی دارد. همچنین این تکنیک خود 3 دسته کلاسیک، فانتزی و معکوس تقسیم می‌شود. شما می‌توانید قبل از مراجعه به آرایشگاه رزا شاهوار شیراز یا سایر آرایشگاه‌ها، از ارائه این خدمت مطمئن شوید.

استروبینگ لایت

در این تکنیک که شبیه تکنیک قبلی است، ریشه مو بلوند تیره می‌شود و هرقدر به سمت انتهای مو می‌رود، رنگ آن روشن‌تر می‌شود. این تکنیک برای پرحجم نشان‌دادن موها بسیار کاربردی است.

بالیاژ

ایجاد یک موج زیبا در بین موها را بالیاژ می‌گویند. نام دیگر این تکنیک در آرایشگاه‌های رنگ مو شیراز مش در هوای آزاد است. این تکنیک شبیه استروبینگ لایت محبوب و در پر حجم‌سازی موها مانند آمبره است.

رنگ مو در شیراز

سامبره

در بین مراکز رنگ مو شیراز، سامبره شهرت خاص خود را دارد. این تکنیک از لحاظ اجرایی شبیه آمبره است. تفاوت اصلی بین این 2 تکنیک، روشن‌تر بودن رنگ در سامبره است. همچنین در این تکنیک رنگ مو از قهوه‌ای پررنگ به سمت کم‌رنگ شدن می‌رود ولی هرگز به سفید نمی‌رسد.

سان لایت

تکنیک سان لایت با ایجاد تیرگی در ریشه یا بخش روی مو، حالت جذابی را به وجود می‌آورد.

فریزینگ

در بین مراکز رنگ مو شیراز، تغییر 9 درجه‌ای رنگ بلوند مو از روشن به تیره یا بالعکس را فریزینگ می‌گویند.

کالر میتینگ

این شیوه برای افرادی است که قصد دارند با کمترین تغییر رنگ موهای خود، یک تغییر باورنکردنی در موهای خود ایجاد کنند. شاید مهم‌ترین تفاوت این شیوه با سایر شیوه‌ها، استفاده از چند رنگ مختلف در آن باشد.

لولایت

اگر به فکر تیره نشان‌دادن یک یا چند بخش از موهای خود هستید، می‌توانید از لولایت استفاده کنید. رنگ‌های قابل به‌کارگیری در این شیوه اکثرا سرد محسوب می‌شوند. همچنین در لولایت، موهای حجیم‌تر نشان داده می‌شوند.

مون لایت

این شیوه در مقابل سان لایت قرار دارد و قسمت بیضوی بالای سر شما را به رنگ دلخواه درمی‌آورد. اگر به سراغ یک مجموعه حرفه‌ای مانند آرایشگاه ساقی شیراز می‌روید، مطمئن باشید که انجام این تکنیک نیز از عهده آنها برخواهد آمد.

مووی لایت

زمانی که شما بخواهید موهای خود را با رنگ‌های مختلف بیارایید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. در این روش، یک‌سوم موهای شما با ترکیبی از رنگ‌ها رنگ‌آمیزی خواهد شد که می‌تواند بسیار جذاب باشد.

هاف لایت

این روش برای رنگ کردن اختصاصی 3 تا سانت اول مو از نوک مو به کار می‌رود. به همین دلیل این روش از روش‌های پرطرف‌دار رنگ مو شیراز است.

هایلایت

هایلایت دقیقاً بالعکس لولایت است. پس از انجام هایلایت، موهای شما براق‌تر به نظر می‌رسند. همچنین به دلیل استفاده از مواد دکلره، این روش می‌تواند منجر به آسیب‌دیدگی موها شود.

علاوه بر این خدمات،  تکنیک‌های مختلف دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که از بیان آنها خودداری کردیم.

مش کردن مو، یک دسته‌بندی کلی است که تعدادی از تکنیک‌های بالا را در بر می‌گیرد.

سخن پایانی

تفاوتی نمی‌کند که شما کدام آرایشگاه را برای انجام رنگ مو در شیراز انتخاب می‌کنید. مهم‌ترین نکته در این زمینه، داشتن اطلاعات کافی در مورد انواع رنگ مو هست تا صرفاً با شنیدن نام یک تکنیک برای این موضوع، آن را انتخاب نکنید. به‌عنوان‌مثال برخی از این شیوه‌ها یادآور عقاید و خرافات برخی گروه‌های افراطی در جهان است که باید دقت لازم در انتخاب آنها را داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)